logo6  
phone +48 792 498 949
 • domek

  domek

 • fotowoltaika_dom

  fotowoltaika_dom

 • lab

  lab

 • fotowoltaika_firmy

  fotowoltaika_firmy

DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZA I ROZWOJOWA

 

Energia w kogeneracji EWK S.A. między innymi zajmuje się działaniami projektowo-wdrożeniowymi na rzecz ograniczenia i odzysku zużywanych mediów i surowców w procesach produkcyjnych, takich jak energia elektryczna, energia cieplna i chłód, surowce do produkcji wyrobów, które wpisują się w zasady 4R (reduce, reuse, recycle, repair).

Dla uzyskania pozytywnych wyników we wskazanych wyżej celach firma realizuje prace badawczo-rozwojowe, projektowe, buduje urządzenia w tym prototypowe i komercyjne.

Swoją ofertę kieruje do podmiotów zewnętrznych, które zainteresowane są rozwojem nakierowanym na poprawę efektywności energetycznej, ograniczeniem wytwarzania odpadów, odzyskiem enrgii i surowców w procesach produkcyjnych. Oferta firmy nakierowana także jest na wprowadzenie nowych rozwiązań produktowych w tym wzorów użytkowych.

Firma specjalizuje się także w wykorzystaniu urządzeń OZE bezpośrednio w procesach produkcyjnych.

Prace badawczo-rozwojowe realizowane są przy współpracy z odpowiednio dedykowanymi jednostkami naukowymi.

Firma EWK między innymi jako duże zadania w latach poprzednich uczestniczyła przy współpracy z Wydziałem Odlewnictwa z AGH w Krakowie w projektach badawczo-rozwojowych związanych z regeneracją i odzyskiem mas formierskich, odzyskiem energii cieplnej ponownie kierowanej do procesów produkcyjnych, w których jej rola polegała na zaprojektowaniu, zbudowaniu i zbadaniu skutecznści działania prototypowych urządzeń wykorzystywanych w realizacji projektów w tym uczestniczyła w zgłoszeniu wynalazków.

Dla przedsiębiorstwa KRAKODLEW S.A. w Krakowie zaprojektowała i zbudowała układ technologiczny do nagrzewania i chłodzenia dla stanowiska badawczego do badań nad sterowaniem procesami kierunkowego krzepnięcia i kierunkowego odgazowania prototypowych form do wykonywania odlewów.

Dla firmy INPROEL-3 Sp. z o.o. opracowała linię nowych elektrycznych ogrzewaczy akumulacyjny wykorzystywanych do ogrzewania pomieszczeń, które były wynikiem przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych. W urządzeniach tych zastosowano nowe rozwiązania zwiazane z kształtem wkładów akumulacyjnych, nowe izolacje oraz inowacyjny system sterowania pracą grupy ogrzewaczy.

W ramach własnych prac badawczo-rozwojowych między innymi firma EWK przygotowała do produkcji innowacyjne urządzenie klimatyzacyjne, w którym w pierwszej kolejności energia cieplna odprowadzana z chłodzonego pomieszczenia jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a tylko nadwyżka energii cieplnej odprowadzana jest do otoczenia.

Dla firm w branży produkcji opakowań z tworzyw sztucznych firma EWK przeprowadziła prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem jest opracowanie inowacjii technologicznych i produktowych mnimalizujące zużycie energii elektrycznej, oraz ograniczenie wytwarzania odpadów.

Szybki kontakt

Energia EWK
Biuro/Magazyn

ul. Lipowa 19A
44-207 Rybnik
 
Tel kom.: 516 730 282

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane